My máme stále otevřeno :-) a těšíme se na vás. Jen čtvrtky budou na Běhounské otevřeny pouze do 18 hodin do odvolání. Děkujeme za pochopení.

Trable s brýlemi během chladných měsíců

S příchodem podzimu nemusíte zápasit se zamlženými brýlemi nebo šerem. Optika Richter pro vás má řešení.

Zamlžené brýle? Špatná viditelnost za všudypřítomného šera? Nepříjemné dešťové kapky na sklech, přes které není skoro vidět? Holt s nástupem chladnějších pánů měsíců musí člověk s dioptrickými brýlemi počítat s pár komplikacemi. Nebo nemusí? V optice Richter víme, jak na to.

Už žádná zamlžená skla

Však to dobře znáte, zrovna jste přijeli ke známým na návštěvu a první, co musíte udělat ještě před podáním ruky, je sundat si z nosu zamlžené brýle a otřít je, abyste vůbec něco viděli. Pokud patříte mezi 95 % lidí, kterým to vadí, můžete si pořídit speciální chytré utěrky vyrobené právě k tomuto účelu. Brýle si utěrkou vyleštíte a ta zanechá na povrchu skla jemnou vrstvu, která zabrání zamlžování.

Kontaktní čočky, dobrá podzimní alternativa

Zamlžená skla se dají dobře vyřešit například i kontaktními čočkami. Ať už jdete do divadla, tančit nebo prostě jen nesnášíte neustále leštění skel, sáhněte po čočkách. Můžete mít jak klasické, tak i jednodenní nebo barevné. Zajímá vás, jak vybrat ty pravé?

Jako rys i když zajde slunce

Nepříjemný problém, kdy se se setměním začínáte špatně orientovat, se násobí v chladných měsících roku. Nejrizikovější je to však v autě. Jakmile se setmí a vy jedete domů, světla protijedoucích aut vám najednou začnou splývat v rozmazané skvrny a vy musíte pracně mhouřit oči, abyste byli schopni zůstat bezpečně na vozovce. I tato nesnáz se dá vyřešit. Díky  DNEye Scanneru, který je přesnější než většina jiných přístrojů v Brně dokážeme v Optice Richter změřit váš zrak tak, že vám pak vytvoříme brýle, které mohou využívat 100 % zrakového potenciálu oka vidění za všech světelných podmínek, tedy i za šera.

Máte pocit, že špatně vidíte za šera? Přijďte se k nám nechat vyšetřit.

Kapky na brýlích? Minulost!

Na podzim více prší, v zimě nám zase brýlová skla zasypává sníh. Obojí může na brýlích zanechávat strukturu, kterou musíme neustále utírat a leštit, abychom vůbec viděli před sebe. Na taková trable se dá vyzrát pomocí speciální hydrofobní vrstvy, kterou vám vytvoříme na vaše dioptrické brýle. Pak už se s nějakými kapkami nemusíte trápit.  Mrkněte se, co všechno lze díky vrstvě na brýlích získat.

 


Přihlásit se k odběru newsletterů

Dostávejte každý měsíc informace o aktuálních akcích!