My máme stále otevřeno :-) a těšíme se na vás. Jen čtvrtky budou na Běhounské otevřeny pouze do 18 hodin do odvolání. Děkujeme za pochopení.

Sport v zimě vs. dioptrie

Každý čas strávený za volantem znamená vystavení se určitému riziku. A co teprve v případě, že se řidič nemůže spolehnout na svůj zrak?

Pro někoho je začátek léta znamením, že je na obzoru konečně dovolená a těší se na dovádění v teplých krajích. Druhá polovina lidí má přesně stejnou euforii s prvním spadlým sněhem. Je to tady! Začala zima a vy tak můžete začít bláznit na sjezdovkách, brázdit pole na běžkách, sáňkovat, jezdit na snowboardu nebo pořádat závody v rychlostním stavění sněhuláků. Nebrání tomu samozřejmě ani to, že jste majiteli dioptrických brýlí. Pojďme si říct, jak si to v takovém případě užít, co nejvíce.

Lyžovačka bez starostí? Kontaktní čočky!

Řádit na sněhu bez toho, aniž byste se museli obávat, že vám spadnou brýle z nosu? No jasně. Místo brýlí si totiž nasadíte kontaktní čočky. Výhodou je také to, že tím získáte kvalitní zorné pole bez omezení obrouček. Brýle nám vždy z periferního vidění hodně ubírají – jejich čočky směrem k okraji mohou mírně zkreslovat obraz, směrem do stran také nevidíme bez toho, abychom otáčeli celou hlavou. Jakékoliv omezení v periferii může být v tomto případě dokonce velmi nebezpečné. U kontaktních čoček tento problém plně odpadá, vidíme nerušeně do všech směrů.

Které čočky vybrat?

Jedete na delší dovolenou, kde budete aktivně sportovat celou dobu nebo se vydáte na jednodenní výlet, kde budete lyžovat jen odpoledne? Právě to je jeden z faktorů, který vám napoví, jaké čočky vybrat. Dále se můžete řídit tím, jak citlivé oči máte. Rozdíl v kontaktních čočkách samozřejmě velmi záleží i na tom, jakou oční vadou trpíte. Před tím, než se do koupě čoček pustíte, stavte se na naši pobočku Běhounská nebo Bílý dům a my vám vybereme čočky přímo na míru.
Pro základní přehled zatím můžete omrknout nejoblíbenější čočky podle našich zákazníků.

 
Přijďte si k nám pro čočky a dostanete dárek
 

        Tato akce už bohužel skončila. Jsou tu ale zbrusu nové, které vás možná zaujmou ještě víc. 

I když už jsou Vánoce za námi, připravili jsme si pro vás speciální lednovou nadílku. Přijďte v lednu na kteroukoliv z našich poboček, zakupte 2 balení kontaktních čoček a vylosujte si jednu z lákavých cen.

26% sleva na sportovní sluneční brýle

Znáte to, stojíte na svahu, sluníčko svítí a odráží se od bílé sněhové plochy přímo vám do očí. Nejen, že si nemůžete plně vychutnat nádherný výhled na panoramata, ale zároveň si (nebo někomu na sjezdovce) můžete ublížit, když vás slunce oslní. Zároveň si slunečními brýlemi chráníte zrak. Vybrali jsme proto pro vás ty nejlepší a rozhodli jsme se je pro vás zlevnit o 26 %.

        Tato akce už bohužel skončila. Jsou tu ale zbrusu nové, které vás možná zaujmou ještě víc.