My máme stále otevřeno :-) a těšíme se na vás. Jen čtvrtky budou na Běhounské otevřeny pouze do 18 hodin do odvolání. Děkujeme za pochopení.

Kouzelné brýle k obrazovkám

U obrazovek mobilů, počítačů a tabletů trávíme v dnešní době obrovské množství času. To bohužel neprospívá našim očím ani celkové kondici. Nadměrné množství modrého světla svítícího z obrazovek způsobuje únavu, bolest očí a hlavy. Řešením jsou brýle se speciální povrchovou úpravou, která škodlivé záření odfiltruje. Pořídit si je můžete i v nedioptrické variantě.

https://www.optika-richter.cz/poukazy/kupte-darkove-poukazy/

Moderní doba a její nástrahy

Moderní doba s sebou přináší vyšší zátěž pro naše oči. V průběhu let výrazně pokročil vývoj technologií digitálních displejů. Mnoho z dnešních elektronických zařízení používá LED podsvícení zvyšující jas obrazovky a její přehlednost. Záření vycházející z digitálních přístrojů (televizory, počítače, notebooky, chytré telefony, tablety) má však v porovnání s denním světlem nepřirozeně vysoký podíl modrého světla.

Modré světlo je dobré, ale ne vždy

Modré světlo ovlivňuje celou řadu denních pochodů, především tvorbu melatoninu, což je hormon podílející se v lidském organismu na spánkovém (cirkřadiálním) rytmu. Za běžných podmínek je produkce melatoninu maximální v noci a minimální přes den. U člověka je tedy vzestup jeho hladiny spojen s nutkáním spát. Modré záření je nám prospěšné za denního světla. Zvyšuje nám reakční čas, zvyšuje kognitivní funkce, pomáhá nám si lépe pamatovat, zlepšuje náladu a cítíme se více v pohodě. Nejvíce rušivé je zejména v noci, jeho nadměrné množství může vést k přetěžování očí a k nespavosti. Z dlouhodobého hlediska má modré světlo negativní dopad na zrak, na oko jako samostatný orgán a na celkový organismus. Dlouhotrvajícím vystavením se zvyšuje riziko poškození sítnice a vede k dřívějšímu projevu věkem podmíněné makulární degenerace.

Vzhledem k rozsáhlému využívání a rostoucí popularitě digitálních přístrojů jsme postupně vystaveni stále více a na delší dobu zdrojům modrého světla. Důsledkem je vysoká expozice modrého světla, která se jim dostává při práci v noci za použití osvětlení či LCD technologií.

Řešením jsou brýle se speciální povrchovou úpravou

Řešením je speciální filtr redukující podíl modrého světla na přirozenou úroveň. Biorytmus není rušen, spánek je opět hluboký a osvěžující. Lepší kontrastní vidění našim očím také výrazně uleví.

Rádi bychom vám představili povrchovou úpravu Solitaire® Protect Balance 2. Brýlové čočky s touto povrchovou úpravou jsou rovněž dvakrát tak odolné proti poškrábání, než je tomu u běžně dostupných čoček. Mají vynikající antireflexní vlastnosti, výborně se čistí a poskytují dokonalou ochranu před ultrafialovým zářením. A co je nejdůležitější, umožňuje redukci nepřirozeně vysokého poměru modrého světla, které vyzařují displeje a obrazovky notebooků, chytrých telefonů, tabletů a jiných zařízení. Redukce modrého světla díky úpravě Solitaire® Protect Balance 2 vám umožní každý den při práci u monitoru relaxovat a cítit se dobře, neboť napomáhá vyrovnávat váš biorytmus.

I nedioptrické brýle musí být upravené pro svého nositele

Brýle na počítač by, stejně jako všechny ostatní korekční pomůcky, měly splňovat určité parametry. Musí perfektně sedět na obličejí, být správně anatomicky upraveny a brýlové čočky musí být nacentrovány přímo pro vaše oči. Optika Richter si zakládá na precizním měření zraku. Pokud je skloubíte se všemi těmito výhodami, můžeme Vám garantovat nejlepší možné vidění.

 

https://www.optika-richter.cz/poukazy/kupte-darkove-poukazy/     https://www.supersaas.cz/schedule/Optika_Richter